menu
szukaj
szukaj

 • Ogłoszenie o przetargu

  Ogłoszenie o przetargu

 • Informacje dotyczące koronawirusa

  Informacje dotyczące koronawirusa

 • Informacja dotycząca punktów obsługi wybranych spraw cudzoziemców

  Informacja dotycząca punktów obsługi wybranych spraw cudzoziemców

 • UWAGA! PILNY KOMUNIKAT.

  UWAGA! PILNY KOMUNIKAT.

 • Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

  Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!

 • Spotkanie Noworoczne strażaków gminy Borek Wlkp.

  Spotkanie Noworoczne strażaków gminy Borek Wlkp.

 • Regionalny System Ostrzegania - bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe

  Regionalny System Ostrzegania - bezpłatna aplikacja na telefony komórkowe


Maj 2020 - cały rok
P W Ś C P S N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Biuletyn Infomacji Publicznej

Gospodarka odpadami
TAEKWONDO OLIMPIJSKIE Mistrzyni Polski z Borku Wielkopolskiego


Weronika Szymańska, mieszkanka Borku Wielkopolskiego, na co dzień zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin została w Toruniu Mistrzynią Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim. Jest to życiowy sukces tej młodej zawodniczki i dobry prognostyk na dalsze lata kariery sportowej.

Weronika Szymańska już od kilku lat swój talent sportowy rozwija w Jarocinie, trenując taekwondo olimpijskie w MUKS Białe Tygrysy. W tym roku wreszcie nastąpiło przełamanie w jej przygodzie z narodowym sportem koreańczyków i niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie Weronika została Mistrzynią Polski Seniorów w kategorii wagowej do 46 kg. W walce decydującej o zdobyciu złotego medalu zawodniczka Białych Tygrysów po pasjonującym pojedynku pokonała Agatę Urban z Centrum Walki Warszawa i mogła się cieszyć z osiągnięcia życiowego sukcesu

W tym roku po raz pierwszy jej sukcesy zostały również zauważone w rodzinnych stronach i Weronika została stypendystką Starosty Gostyńskiego.

Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin: Weronika przywędrowała do naszego klubu z sekcji taekwondo, która swoje zajęcia miała w Borku Wielkopolskim. Niestety w porównaniu ze swoimi rówieśniczkami, które trenują u nas, miała dość duże braki, czy to w przygotowaniu fizycznym, czy też technice użytkowej, natomiast jednej rzeczy nie można jej było nigdy zarzucić – chęci do pracy i zaangażowania podczas treningów. Dzięki tym cechom Weronika krok po kroku była bliżej czołówki w Polsce, natomiast w Toruniu stało się to na co czekałam już od dawna – nastąpiło prawdziwe przełamanie i dzięki temu może się cieszyć, mam nadzieję, że nie po raz ostatni, z tytułu Mistrzyni Polski. Należy dodać, że Weronika swój największy sukces odniosła w momencie, gdy jest jeszcze juniorem i starty w seniorach nie są dla nie głównym priorytetem. Sytuacja ta radykalnie zmieni się jednak już za chwilę, gdyż Weronika w roku 2020 przechodzi do kategorii młodzieżowca, a u nas ta kategoria wiekowa startuje wyłącznie wśród seniorów. Oczywiście tytuł Mistrzyni Polski do czegoś zobowiązuje, ale Weronika cały czas potrzebuje kolejnych walk, dzięki którym nabywa brakującego jej jeszcze doświadczenia i w dobrym znaczeniu „cwaniactwa na macie, a niestety będzie duża mniej tych startów, niż gdy łączy się występy w juniorze i seniorze. Liczę jednak, że pójdziemy cały czas „krok po kroku” do kolejnych fajnych wyników.


Zdjęcie: TAEKWONDO OLIMPIJSKIE Mistrzyni Polski z Borku Wielkopolskiego Zdjęcie: TAEKWONDO OLIMPIJSKIE Mistrzyni Polski z Borku Wielkopolskiego


SISMS
Szukam pracy
Czyste powietrze
obywatel.gov.pl
MGOK
Informacja dla niesłyszących
NSR
KHGR
WLKS
Gedeon
Internetowe Kroniki Wsi
Niedopłatna pomoc prawna
Biblioteka
Biblioteka ikonka księgozbioru
Orlik 2012

Oficjalny serwis internetowy Miasta i Gminy Borek Wlkp.
Urząd Miejski Borku Wlkp. Rynek 1, 63-810 Borek Wlkp.
tel. +48 (065) 57 16 120, fax +48 (065) 57 15 893
e-mail: sekretariat@borekwlkp.pl
Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję
i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień
przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje
ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
Wykonanie strony oraz hosting - Halpress.eu - 2015